2019-12-12 07:56:13• hírek • Szatmár.ro

Sikerült legyőzni a Brnót!

A Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata szerdán a Both Katalin Sportteremben fogadta a  Zabiny Brno együttesét, amely a Közép-Európa Liga (CEWL) odavágó körében 105:65 arányban verte a szatmári csapatot.

Szerdán a VSK nagyjából teltház előtt fogadta a cseheket, akiknek meglehetősen nagy meglepetést okoztak. Az első negyedet a házigazdák 24:16-ra nyerték, majd a második negyedet ugyan megnyerték a vendégek egy ponttal (18:19), az előny még mindig a VSK-nál volt. A következő játékrészben a szatmáriak megint belehúztak, 19:13-as eredménnyel zárult a negyed, majd lehetőség volt egy kis lazításra is, így az utolsó negyedet a vendégek nyerték 14:18-ra. A végeredmény így 75:66 lett.

A szatmári csapat legjobbja Bernice Mosby volt, aki 34,39 percet töltött a pályán és ez idő alatt 34 (!) ponttal segítette csapatát a győzelemhez.

A Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata szombaton 18 órától Kézdivásárhelyen játszik a román női kosárlabda-bajnokság nyugati főcsoportjának nyolcadik fordulójában.